Blackjack Oyun Stratejisi Nedir ?

0
63

Blackjack oyun stratejisi nedir? Bu oyunda uygulanabilecek bir strateji var mıdır? Blackjack oyunu bilindiği üzere, iskambil kağıtlarıyla oynanmaktadır ve oyuncular, tamamen kasaya karşı oyun anlayışı içerisinde yer almaktadır. Birbiriyle rekabet etmemekte, kasadan daha iyi bir el ile oyunu tamamlama gayreti içerisinde bulunmaktadır. Bu oyunda bir strateji uygulanabilir mi? Evet, uygulanacak en büyük strateji, ilk el dağıtılan kağıtlar üzerine şekillenmektedir. Nedir bu?

Bilindiği üzere oyunda her oyuncuya kapalı 2 adet kağıt verilmekte, kasa kendisine 1 adet açık, 1 adet kapalı kağıt almaktadır. Strateji bu aşamada devreye girmeye başlayabilir. Ne yapmalısınız? Kasanın elinde açık halde bulunan kağıdı mutlaka gözetlemelisiniz. Kendi elinizdeki kağıtlara konsantre olmadan önce, o kağıda bakmalı büyük kağıt ya da küçük kağıt anlayışını gündeme getirmeli, kasanın eline gelmesi muhtemel kağıtlar üzerine kendi stratejinizi belirlemelisiniz.

Blackjack Oyun Stratejisi İşe Yarar mı?

Kasa üzerindeki hareket tarzının belirledikten sonra, mümkün olduğunca hafızanızdan oyun içerisinde dağıtılan kağıtları takip etmelisiniz. Gerek kasaya, gerek diğer oyunculara, gerek ise sizin elinize gelmesi muhtemel kağıtlar üzerinde strateji oluşturmalısınız.

Bahsedilen, bu tip 21 blackjack oyun stratejisi işe yarar mı? Evet, bilinçsiz bir şekilde oyun içerisinde yer almak, sadece kasadan kağıt talep etmek, 21 sayısını yakalamaya çalışmak yerine, olasılık hesapları yapabilir, oyuna ne zaman girmeniz gerektiğini net olarak belirleyebilirsiniz. Kağıt talep hakkını devam ettirebilir ya da kağıt talep hakkını durdurabilirsiniz. Bu sizin uygulayabileceğiniz tek ve en sağlıklı stratejidir.

CEVAP VER