Poker Taktikleri

0
82

Poker taktikleri şeklinde bir araştırma yapıyor iseniz, bu oyunda uygulayabileceğiniz belirli bir taktiğin genel anlamda bulunmadığını bilmelisiniz. Farklı kaynaklar üzerinde karşınıza ilgi çekici sonuçlar çıkıyor olsa da, en büyük taktik, kişisel deneyimleriniz doğrultusunda geliştireceğiniz taktiktir.

Poker  Taktikleri Nelerdir?

Poker taktikleri nelerdir? Sorusunun karşılığında, kişisel deneyimleriniz doğrultusunda uygulayacağınız stratejiler bulunmaktadır. Her şeyden önce, soğukkanlı olmalısınız ve sinirlerinize hakim olmalısınız. Elinize iyi el gelse de, kötü el gelse de, bunu mümkün olduğunca rakiplerinize hissettirmemelisiniz. İyi el geldiğinde değişik bir davranış biçimi sergilemek ya da kötü el geldiğinde değişik bir davranış biçimi sergilemek, elinizin rakiplere yansıması olarak düşünülmelidir. Blöf yapma alışkanlığını gündeme getirebilirsiniz. Ancak, bunu sıklıkla tekrarlamamalısınız.

Her kötü el geldiğinde arttırmak ya da pas demek, sizin açık bir şekilde stratejinizi ortaya koyacaktır. Aynı şekilde her iyi el geldiğinde, sürekli olarak arttırmak da sizin iyi eline sahip olduğunuzu gösterecek ve rakiplerinizin oyunda pas demesine neden olacaktır. Bu nedenle, stratejinizi kendiniz oluşturmalısınız. Ayrıca, oyun içerisinde mutlaka diğer oyuncuların, ne zaman oyuna girdiğini, ne zaman pas dediğini görmeli, ellerine göre davranış biçimlerini tespit etmeye çalışmalısınız.

Poker Taktikleri Kazandırır mı?

Poker taktikleri kazandırır mı? Evet, doğru masalarda ve kendinize denk masalarda bulunduğunuz sürece, bu taktikler ile ya da yukarıda bahsedilen uygulamalar ile kazanç elde etme şansınız, her zaman var olacaktır. Ancak, önemli olan, kendinize denk masalarda yer almanızdır. Profesyonel turnuvalarda bulunmanız, büyük ödüllü turnuvalara katılmanız, rakiplerin size oyun konusunda tecrübe vereceğini düşünmeniz, yanıltıcı bir durum olacaktır. Hiç kimse bu oyunlarda birilerini eğitmek ya da oyunu öğretmek amacıyla bulunmamaktadır. Amaç tamamen rakiplerin elinde bulunan çipleri ele geçirmek ve oyundan kar ile ayrılmaktır.

CEVAP VER